Zespół Szkoły i Przedszkola

w Mszanie Górnej

  • Zwiększ rozmiar czcionki
  • Domyślny  rozmiar czcionki
  • Zmniejsz rozmiar czcionki
ŚWIĘTO DRZEWA - Święto Drzewa

Sprawozdanie z obchodów „Święta Drzewa” w Szkole Podstawowej nr 2  w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej w roku szkolnym  2012/2013

W roku szkolnym 2012/2013 uczniowie klas IV-VI Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej przystąpili do X edycji programu edukacyjno- ekologicznego pt. „ Święto Drzewa”. Zadaniem programu jest  popularyzacja wśród młodzieży szkolnej wiedzy na temat ochrony drzew oraz ich znaczenia w biosferze.
       „Święto Drzewa” jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja. Jest to ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, która odbywa się co roku 10 października. „ Zasadźmy drzewo dla pokoju” –to piękne i wartościowe przesłanie, które w tym roku szkolnym towarzyszy uczniom Szkoły Podstawowej nr 2 w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej. 10 października pod opieką pani dyrektor Stanisławy Nowak i pani Marty Malarz,  nauczyciela przyrody, uczniowie zagospodarowali teren przy szkole pod mini „młodnik”. Korzystając z pięknej jesiennej pogody uczniowie naszej szkoły  na czele z panią dyrektor pod czujnym  okiem pracownika z Gorczańskiego Parku Narodowego, pani Anny Kurzei  i pana leśniczego z Nadleśnictwa  w Limanowej  udali się na plac szkolny, aby posadzić młode drzewka, które ufundowało Nadleśnictwo w Limanowej. Uczniowie uważnie słuchali informacji na temat sadzenia drzewek, które przekazywał  im pan leśniczy i bardzo chętnie sadzili  drzewka, jak również porządkowali  teren wokół powstałego „młodnika”. Podczas wykonywania tych  prac  dzieciom  towarzyszyło światowe przesłanie „Sadzimy drzewo dla pokoju”. Uczniowie zrozumieli, że pokój na ziemi zależy także  od tego, czy będziemy w stanie zachować środowisko naturalne dla przyszłych pokoleń. Przyniesione przez pana leśnika sadzonki świerka, jodły i sosny będziemy  przez długi czas pielęgnować i bacznie obserwować ich rozwój.

Organizatorka akcji:
Marta Malarz (nauczyciel przyrody i matematyki w ZSiP w Mszanie Górnej)

 
Pokaż # 
 
 
Powered by Phoca Gallery