Apel z okazji 105. rocznicy odzyskania niepodległości

105. rocznica odzyskania niepodległości - "Koncert dla Niepodległej"

bbbb10 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji 105. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten jest dla wielu z nas cenną lekcją patriotyzmu i historii. Uczestnicząc w tym święcie dajemy wyraz pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dzisiaj w wolnej Polsce.
W tym roku, dla upamiętnienia tego wielkiego wydarzenia, zorganizowaliśmy "Koncert dla Niepodległej". Bo to właśnie polskie pieśni patriotyczne są nośnikami historii Polski, to one przedstawiają treści o ogromnym znaczeniu. Nasz koncert rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego
o symbolicznej godz. 11.11. Tym samym już kolejny raz włączyliśmy się do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła do hymnu". Następnie w sali gimnastycznej szkolni artyści prezentowali najpiękniejsze utwory, piosenki i pieśni patriotyczne. Każdy uczeń i przedszkolak naszego Zespołu był aktywnie zaangażowany w uroczystość. Na zakończenie uczniowie klas 1-3 zaprezentowali niezwykły układ taneczny z parasolami w barwach narodowych do muzyki z filmu „Amelia”.
Z kolei 11 listopada, w dniu Narodowego Święta Niepodległości, pani dyrektor Małgorzata Dawiec, pani Marta Malarz - opiekun Samorządu Szkolnego oraz delegacja uczniów wraz ze sztandarem naszej szkoły uczestniczyli w gminno-miejskich obchodach 105. rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę w Mszanie Dolnej.

red. M. Rosa
fot. M. Łabuz, N. Wietrzyk,
E. Płachczyńska-Struś

Migawki z koncertu dla Niepodległej