Teatr Rabcio - magiczne miejsce

vvvv9 listopada uczniowie klas I-III odwiedzili Teatr Rabcio w Rabce Zdroju. Tym razem oprócz spektaklu, mieli okazję poznać miejsca, których publiczność nie widzi na co dzień.
vvvv Dyrektor teatru, Pani Krystyna Kachel, opowiedziała nam o początkach powstania tego miejsca. Następnie rozpoczęliśmy spacer po zakamarkach teatru, które jak się okazało, kryją dużo niespodzianek, m. in. garderobę, zaplecze sceny, pracownię plastyczną. W pracowni podczas zajęć plastycznych, zainspirowani kreatywnością uczniowie, stworzyli swoje lalki. Bardzo ciekawe było wyrażanie własnych uczuć i emocji w czasie odgrywania krótkich scenek teatralnych, z wykorzystaniem zrobionych lalek. Po zajęciach plastycznych nadszedł moment, na który czekaliśmy, czyli obejrzenie przedstawienia pt. „Oto Rabcio”. Sceneria, magia świateł i  wspaniała gra aktorów sprawiła, że spektakl o sympatycznym chłopcu, patronie rabczańskim, oglądaliśmy z zapartym tchem. Po spektaklu, uczniowie mieli czas na pamiątkowe zdjęcie z aktorami. Na koniec uczestniczyliśmy w warsztatach aktorskich. Podczas zajęć próbowaliśmy pod okiem aktora, ożywić lalki, co jak się okazało wcale nie jest takie łatwe. Bawiliśmy się doskonale.
vvvv Wizyta w Teatrze Rabcio była niezapomnianą przygodą, a sam teatr magicznym miejscem, które warto odwiedzić.

red. i fot. Ewa Jasica-Ociepka

Pokaż #