Poczuj chemię do fizyki - Poczuj chemię do fizyki

Poczuj chemię do fizyki

14 listopada w naszej szkole wystąpiła grupa naukowa "Zaelektryzowani" z Lublina, która zaprezentowała dla uczniów doświadczalną lekcję pt. „Poczuj chemię do fizyki”. Na czas pokazu nasza sala gimnastyczna zamieniła się w laboratorium. W programie znalazły się efektowne eksperymenty i doświadczenia z przyrody, chemii oraz fizyki. Uczniowie dowiedzieli się, co to jest napięcie powierzchniowe, na czym polegają zabawy z helem, ciekłym azotem oraz poznali tajniki działania ciśnienia z magnesami neodymowymi. Doświadczenia uświetniła spora ilość rekwizytów. Uczniowie z zainteresowaniem obserwowali prezentowane  zjawiska fizyczne oraz uczestniczyli w konkursach. W ten niecodzienny sposób wszyscy poszerzyli swoją wiedzę z zakresu chemii i fizyki.

Pokaż #