Egipska podróż

Egipska podróż - spotkanie z podróżnikiem

6 listopada 2023r. gościł w naszej szkole pan Krystian Pyrzak z grupy podróżników “trzask.pl”, która od kilku lat prowadzi dla naszych uczniów niezwykłe lekcje geografii. Tym razem zaprezentowana została relacja z wyprawy do Egiptu. Podróżnik opowiedział nam o faraonach i egipskich wierzeniach. Poruszył również temat przeludnionej stolicy, rewolucji, a także codziennego życia obywateli Egiptu. Pan Krystian przybliżył nam historię budowy nowej stolicy, rozmachu z jakim rozpoczęto to przedsięwzięcie, kosztorysu i tego, jak toczą się losy nowego Kairu. Oczywiście jednym z głównych tematów lekcji geografii była Delta Nilu i życiodajny Nil. Podczas spotkania uczniowie zagłębili historię Kanału Sueskiego, dowiedzieli się, kto czerpie z niego zyski i dlaczego, Kanał jest tak pilnie strzeżony. Udało nam się zobaczyć na autorskich nagraniach pustynię Saharę, czarną i białą, zgłębić tajniki targu wielbłądów, a także dowiedzieliśmy się, co robią egipskie dzieci zamiast chodzić do szkoły. Dzięki ogromnej ilości informacji dotyczących tego wyjątkowego zakątka świata, pięknym fotografiom oraz prezentowanym eksponatom, spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie uczniów i nauczycieli.

red. i fot. Marta Malarz

Pokaż #