21 listopada - Dzień Życzliwości

21 listopada obchodziliśmy w nasze szkole Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.
Dzień ten służy promowaniu idei pokoju na całym świecie poprzez okazywanie przyjaznych emocji. Jest to to doskonały moment do przypomnienia sobie, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, dzień dobry, miłego dnia. Świętowanie tegorocznego Dnia Życzliwości i Pozdrowień rozpoczęliśmy już od samego rana. Uczniowie przyszli do szkoły ubrani w kolorze żółtym - symbol radości i optymizmu.  Korytarze zamieniły się w „Aleje Życzliwości” wypełnione licznymi cytatami i myślami oraz komplementami, z kolei w salach pojawiły się gazetki tematyczne. Dzień Życzliwości utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, bo przecież bycie życzliwym i uprzejmym nic nie kosztuje.

Pokaż #