Spektakl pt. "Epika, liryka i dramat" w wykonaniu krakowskich aktorów.

Krakowscy aktorzy w progach naszej szkoły

Można by uznać, że odwiedziny krakowskich artystów to już tradycja w naszej szkole. 11 grudnia 2023 r. gościliśmy w naszej szkole aktorów Agencji Artystycznej Pro Art – panów Wojciecha Habelę i Jacka Lecznara. Tym razem uczniowie obejrzeli spektakl zatytułowany „Rodzaje i gatunki literackie. Epika, liryka i dramat”. W czasie przedstawienia teatralnego można było usłyszeć utwory należące do kanonu lektur obowiązkowych i klasyki polskiej literatury, między innymi fragmenty: „Zemsty” Aleksandra Fredry, „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza, powieści „Szatan z siódmej klasy”, deklamowano również wiersze „Pan od przyrody” oraz „Pan słowik”. Spektakl w zabawnej formie przekazywał wiedzę z dziedziny teorii literatury, która zapisana jest w podstawie programowej języka polskiego. Dzięki przedstawieniu najmłodsi uczniowie mogli nauczyć się czegoś nowego, z kolei dla starszych była to świetna okazja, by powtórzyć i utrwalić zdobytą już wiedzę. Ponadto spektakl był doskonałym połączeniem nauki i zabawy, a także okazją do obcowania z kulturą żywego słowa, profesjonalną dykcją oraz iście aktorską ekspresją w wyrażaniu emocji. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowało także kilkoro uczniów, co wywołało wiele radości i uśmiechu.

red. M. Łabuz
fot. M. Łabuz, E. Płachczyńska-Struś