Z wizytą na Olimpie

Z wizytą na Olimpie!

Uczniowie klasy V w ramach lekcji języka polskiego przygotowali podsumowanie działu dotyczącego mitologii pt. „Z wizytą na Olimpie”, podczas której wcieli się w wybranych bogów olimpijskich. Wcześniej musieli zaprojektować odpowiedni kostium, dobrać atrybuty, a także przyswoić i zaprezentować wiedzę na temat wylosowanego bohatera greckiego mitu.
16 stycznia przed całą klasą zaprezentowali swoje „boskie” życiorysy oraz ciekawostki z życia na Olimpie wybranej postaci. Na scenie mogliśmy podziwiać: Zeusa, Herę, Atenę, Afrodytę, Artemidę, Posejdona, Hermesa, Aresa, Hadesa, Hestię, Apollo, Persefonę, Demeter, Hefajstosa, czy Syzyfa.
Z całym przekonaniem stwierdzam, że taka „żywa lekcja” historii w doskonały sposób pozwoli przypomnieć oraz utrwalić uczniom wiedzę z omawianego działu. Na pewno też na długo zapadnie im w pamięci…
Słowa uznania należą się również Rodzicom, którzy pomogli dzieciom w wykonaniu wyjątkowych strojów, rekwizytów oraz atrybutów postaci mitologicznych. Dziękuję!

red. i for. E. Płachczyńska-Struś

Pokaż #