Dzień Babci i Dziadka w naszym Zespole

W dowód wdzięczności… – uroczystość Dnia Babci i Dziadka
w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej

Uczą, bawią i otaczają troską – wiele zawdzięczmy naszym Babciom i Dziadkom. Okazując naszą wdzięczność, 23 stycznia 2024 r. uroczyście świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka w Zespole Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej. Zacnych Gości ciepłymi słowami powitała pani dyrektor Małgorzata Dawiec. Następnie przedszkolaki i uczniowie kl. I-III zaprezentowali program artystyczny - historię pt.: „Od stworzenia świata do narodzin Pana” przygotowany specjalnie na tę okazję. W pięknej scenerii pojawili się pierwsi ludzie, Józef i Maryja, chóry anielskie, pastuszkowie. Do stajenki po kolędzie przybyli także Trzej Królowie oraz dzieci, przynosząc podarki dla Jezusa. Występy przeplatane były wspólnym kolędowaniem ze szkolnym zespołem „Zagórzańskie Słowiki”. Po przedstawieniu przyszedł czas na indywidualne życzenia, upominki oraz obiad i słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców uczniów.

Uroczystość uświetnił także występ absolwentów naszej szkoły, którzy specjalnie na tę uroczystość przybyli i zaprezentowali swoje muzyczne talenty. Spotkanie było okazją do wyrażenia miłości i wdzięczności dla kochanych Babć i Dziadków, okazania szacunku za ich cierpliwość, wyrozumiałość, dobroć, a także ogromne doświadczenie życiowe. Profesjonalizm, zaangażowanie i pasja młodych artystów sprawiły, iż był to niezapomniany dzień. Wspólne kolędowanie wywołało na wielu twarzach radość. Niejedna łza zakręciła się w oku wzruszonej Babci oraz dumnego Dziadka.

Ogromne wyrazy uznania i serdeczne podziękowania składamy Rodzicom za ich pomoc i zaangażowanie w przygotowanie tak wspaniałej uroczystości. Naszym Gościom - Babciom i Dziadkom dziękujemy za przybycie, a także niespodziewany „podarunek do kapelusza”. Wszystkim życzymy dużo zdrowia oraz radości. Mamy nadzieję, że przed nami jeszcze wiele takich miłych spotkań.

Występ przedszkolaków, uczniów i absolwentów Zespołu Szkoły i Przedszkola w Mszanie Górnej dla Babć i Dziadków - nagranie

red. A. Wcisło, M. Łabuz
fot. M. Łabuz, M. Malarz, E. Płachczyńska-Struś
nagranie: Małgorzata Łabuz, Marta Malarz, Marcel Flig (uczeń klasy VIII), montaż: E. Płachczyńska-Struś