DZIEŃ BABCI I DZIADKA

23 lutego 2011r. w ZSiP w Mszanie Górnej odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. Babcie i towarzyszący im dziadkowie zjawili się punktualnie o godz. 1000.

Pani dyrektor, Stanisława Nowak przywitała wszystkich zebranych gości, składając im w tym szczególnym dniu serdeczne życzenia.

Na początku akademii pokazały się maluchy, które ślicznie recytowały wiersze i śpiewały piosenki przygo-towane specjalnie dla tak szacownych swoim gości. Dzieci były pięknie ubrane w stroje regionalne i  swoim występem wzbudziły w widzach wielkie wzruszenie.

Następnie grupa starszaków zaprezentowała jasełka. Dużymi brawa- mi nagrodzeni zostali mali juhasiki, którzy z serca ofiarowali Dzieciątku skromne dary.

Na zakończenie programu artystycznego wystąpił nasz szkolny zespół regionalny. Uczniowie klas starszych zaprezentowali wszystkim swoje zdolności muzyczne, artystyczne i taneczne. Wszystkim bardzo podobało się przedstawienie pt. „Chodzenie po Cyganak”, w którym dziadkowie i babcie mogli obejrzeć i przypomnieć sobie dawne zagórzańskie tradycje związane z zakończeniem karnawału, tzw. „ostatków”. Po tej pełnej emocji części artystycznej wszyscy wspólnie zaśpiewali kolędy i tradycyjne „Sto lat”. Wnuczęta  wręczyły dziadkom i babciom laurki oraz własnoręcznie zrobione kwiaty.

Na zakończenie pani dyrektor zaprosiła wszystkich gości na kawę i coś słodkiego.

Mam nadzieję, że tegoroczny dzień poświęcony Babciom i Dziadkom był udany i z pewnością wszystkim się podobał. Program artystyczny, który zaprezentowały dzieci uświadomił gościom, że ich wnuczęta nie tylko uzyskują dobre wyniki w nauce, ale i mają zdolności muzyczne, aktorskie i taneczne.

Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka na długo pozostanie w pamięci wszystkich.

MATEUSZ KRZYSZTOF

Pokaż #