Spotkanie z policjantem

27 lutego 2024 r. dla uczniów i przedszkolaków zostało zorganizowane spotkanie z policjantem. Miało ono na celu nie tylko przekazanie podstawowych zasad bezpieczeństwa, ale także budowanie zaufania i pozytywnego stosunku do funkcjonariuszy. Policjant zaprezentował dzieciom przykłady sytuacji, w których mogą czuć się zagrożone oraz sposoby, w jaki mogą skutecznie zareagować i zwrócić się o pomoc. Ponadto omówił znaczenie współpracy społeczności z policją oraz zachęcał dzieci do dzielenia się informacjami o niebezpiecznych sytuacjach, o których wiedzą.

W trakcie spotkania pan Szymon zwrócił uwagę na kwestie cyberbezpieczeństwa, podkreślając ryzyko związane z korzystaniem z internetu. Podczas rozmowy zachęcał dzieci do korzystania z sieci w sposób odpowiedzialny i bezpieczny. Przekazał także informacje na temat działań policji w zakresie ochrony dzieci przed zagrożeniami online oraz wskazał, gdzie można szukać pomocy w przypadku doświadczenia niepożądanych sytuacji w internecie. Na zakończenie spotkania dzieci miały możliwość zadawania pytań i dzielenia się swoimi spostrzeżeniami.

Otwarta atmosfera sprzyjała budowaniu zaufania i zrozumienia roli policji jako instytucji służącej społeczności. Spotkanie z policjantem zostało pozytywnie odebrane przez uczniów, przedszkolaków oraz nauczycieli jako ważny element edukacji bezpieczeństwa i świadomości społecznej.

Dyrekcja oraz grono pedagogiczne serdecznie dziękują Panu Szymonowi Gocałowi za wizytę w naszym Zespole oraz za przekazane cenne informacje na temat bezpieczeństwa. Pana obecność oraz zaangażowanie w edukację naszych uczniów i przedszkolaków są niezwykle ważne, a my doceniamy poświęcony czas oraz profesjonalizm, którym się Pan wykazał.

red. i fot. Natalia Wietrzyk

Pokaż #