Wiosenny pokaz mody w przedszkolu

„Wiosna, wiosna...., wiosna, ach, to ty...”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku. Przyroda rozkwita, pierwsze zielone pąki pojawiają się na nagich gałęziach. Na naszych oczach budzi się do życia cały otaczający nas świat. Topnieją śniegi, nieśmiało rozkwitają pierwsze kwiaty. Ptaki powracają z ciepłych krajów…

Dlatego też 22 marca 2024 r. nasze przedszkolaki świętowały Pierwszy Dzień Wiosny. Aby podkreślić charakter tego dnia, dzieci do przedszkola przyszły ubrane
w zaprojektowanych wraz z rodzicami wiosennych stylizacjach. Barwne ubrania wprowadziły wszystkich w pogodny nastrój. Sale zapełniły się bocianami, motylami, pszczołami, zającami, królami traw i innymi wiosennymi bohaterami.

Uroczystość powitania wiosny rozpoczęliśmy od tańców i piosenek. Następnie odbyła się część artystyczna – „Pokaz mody wiosennej". Przedszkolaki prezentowały swoje wiosenne stroje na wybiegu przygotowanym przez nauczycielki. Kolejnym punktem imprezy było wykonanie prac plastycznych przedstawiających Panią Wiosnę. Wszyscy wykazali się pomysłowością i talentem plastycznym. Następnie na wspólnym spacerze dzieci miały możliwość wykazać się swoimi zdolnościami w odgadywaniu zagadek przygotowanych specjalnie dla nich. Nagrodą był koszyk pełen łakoci. W ramach relaksacji po dniu pełnym wrażeń, obie grupy przedszkolne obejrzały bajkę zajadając się przy tym popcornem.

Był to niesamowity dzień. Działo się naprawdę wiele, a uśmiech nie schodził tego dnia dzieciom z ich buzi.

red. i fot. Iwona Szarek

Pokaż #