Dnia Ziemi. Earthday - Dnia Ziemi. Earthday

Dzień Ziemi jest to święto, które zostało ustanowione w 1970 roku. Obecnie jest obchodzone w 192 krajach świata. W Polsce świętujemy je od 1990 roku. Idea troski o naszą planetę łączy ludzi na całym świecie. Każdy z nas ma wpływ na dobrostan Ziemi. Głównym celem święta jest przybliżenie społeczeństwu wszelkich problemów związanych ze współczesną ekologią, upowszechnianie czystych technologii, szeroko pojęta edukacja w zakresie ochrony środowiska i propagowanie idei zrównoważonego rozwoju. Ziemia jest naszym wspólnym dobrem, dlatego wszyscy musimy troszczyć się o środowisko naturalne. Ta idea, od wielu lat łączy ludzi na całym świecie, niezależnie od narodowości, wyznania, wieku. W naszej szkole Światowy Dzień Ziemi przypadający 22 kwietnia uczniowie uczcili sadząc przed budynkiem szkoły brzozy otrzymane z Urzędu Gminy Mszana Dolna.

22 kwietnia 2024 r. uczniowie mieli nie lada wyzwanie, jednym z działań dla każdej
z klas było nadać nazwę „klasowemu drzewku”. Dzieci typowały swoje propozycje na specjalnych kartkach do głosowania, następnie wszyscy mogli głosować nad wspólnie zaproponowanymi nazwami. W drodze głosowania wybierano zaakceptowaną przez większość klasy nazwę, następnie na specjalnie przygotowanych metryczkach zapisywano nazwę dla brzozy, klasa i datę zasadzenia drzewka.

Brzozy zostały zasadzone przez wydelegowane osoby z poszczególnych klas pod czujnym okiem pań Marty Malarz i Agnieszki Wcisło dopiero 23 kwietnia, ponieważ ze względów na niesprzyjające warunki pogodowe nie dało się tego uczynić 22 kwietnia. Uczniowie po zasadzeniu drzew przystroili je metryczkami. W przyszłości każdy uczeń będzie mógł obserwować wzrost zasadzonego drzewa.

Pokaż #