Sukcesy czyelnicze naszych uczniów

„Maraton Czytelniczy”

15 kwietnia 2024 roku trzy uczennice wyłonione w etapie szkolnym: Milena Trybus (kl. VII), Patrycja Niedośpiał (kl.VI) oraz Lena Rusin (kl. V) reprezentowały naszą szkołę w II edycji Powiatowego Maratonu Czytelniczego dla uczniów szkół podstawowych (kl. V-VII) z terenu Gminy Mszana Dolna. Wśród licznych uczestników II miejsce zajęła Milena Trybus. Tym samym weźmie ona udział w finale powiatowym, który odbędzie się 28 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej
w Limanowej. Sukces osiągnęła również Patrycja Niedośpiał zdobywając wyróżnienie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim trzem uczestniczkom reprezentującym naszą szkołę, a Milenie życzymy dalszych sukcesów w ostatnim etapie konkursu.

Konkursu wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II „Emilia Wojtyłowa - matka św. Jana Pawła II"

Za nami finał II edycji Konkursu wiedzy o Rodzinie św. Jana Pawła II, który odbył się 26 kwietnia 2024 roku w Wadowicach. W wojewódzkim etapie konkursu naszą szkołę reprezentowały cztery uczennice: Julita Sutor (kl. VIII), Laura Kowalczyk (kl. IV), Roksana Malec (kl. VI), Patrycja Niedośpiał (kl. VI). Warto zaznaczyć, że do ostatniego etapu zakwalifikowały się jeszcze Aleksandra Albrzykowska (kl. VIII) i Milena Trybus (kl. VII), jednak z przyczyn losowych nie mogły wziąć udziału.

Konkurs podzielony był na trzy etapy: szkolny, rejonowy i wojewódzki. Jak podają organizatorzy łącznie w zmaganiach wzięło udział ponad 1000 uczniów z całej Małopolski, którzy wykazali się nie tylko ogromną wiedzą na temat życia i działalności Emilii Wojtyłowej, ale także głębokim zrozumieniem jej roli i wpływu na formowanie duchowego oraz moralnego charakteru przyszłego papieża.

W finałowej edycji wzięło udział aż 95 uczestników. Wśród nagrodzonych znalazła się nasza uczennica - Julita Sutor z klasy VIII. Została jedną z finalistek konkursu i otrzymała dyplom oraz bon o wartości 1000 złotych. Wszystkim uczestnikom również wręczono dyplomy oraz pamiątkowe nagrody rzeczowe.

Gratulujemy naszym uczennicom i wszystkich zachęcamy do podejmowania trudu w przyszłych konkursach, a motywacją niech będą słowa Nelsona Mandeli „Coś zawsze wydaje się niemożliwe, dopóki nie zostanie to zrobione”.

red. M Łabuz

fot. M. Łabuz, E. Płachczyńska - Struś