Warsztaty bibułkarskie

20 marca 2024 w przedszkolu odbyły się warsztaty bibułkarskie, prowadzone przez przedstawicielki Koła Gospodyń Wiejskich „Gosposie z Mszany Górnej” z p. Marią Janią na czele. Ich celem było zaznajomienie dzieci z tradycją robienia ozdób z bibuły – w tym przypadku kwiatów przeznaczonych do wielkanocnej palmy. Pani Maria najpierw opowiedziała przedszkolakom, w jakim celu robi się palmy oraz jakich materiałów należy użyć.

Kolejno przystąpiliśmy do prac – pod czujnym okiem pań z KGW z Mszany Górnej dzieci ćwiczyły małą motorykę kręcąc kolejne elementy do swojego krokusa z krepiny. To była cenna lekcja cierpliwości i precyzji, ale wszyscy spisali się na medal. Dzięki zaangażowaniu wszystkich uczestników i nieocenionej pomocy pań z KGW powstały piękne palmy z bukszpanu i kolorowych kwiatów z bibuły.

To wspaniale, że na naszych ziemiach zagórzańskich tradycja ta jest kultywowana, gdyż jest to niezwykle ciekawa forma wspierania kreatywności, zdolności manualnych i poczucia estetyki, ale również żywa lekcja historii. Z niecierpliwością czekamy na kolejne warsztaty z udziałem przedstawicielek KGW Gosposie z Mszany Górnej.

red. A. Złydaszyk

fot. A. Złydaszyk, E.Flig